Що таке «період вікна»?

Мабуть, кожен з нас розуміє, що коли є хоч найменша підозра на зараження ВІЛ-інфекцією, обов’язково треба зробити тест на ВІЛ. Але в цьому випадку варто пам’ятати, що є період, коли тест може показати помилково-негативний результат. Це може статися у період, так званого, «вікна».

Як все відбувається? Людина проходить тест на ВІЛ та отримує негативний результат. Здавалося б, що все гаразд і нема про що перейматися. Але справа в тому, що такий результат тесту може бути недостовірним, тому що отриманий у «період вікна» — тобто у проміжок часу, коли вірус вже потрапив в організм і починає розмножуватися, але при цьому антитіла в крові хворого ще не з’явилися. Саме у такий час тестування покаже негативний результат, хоча вірус в організмі вже є, і людина може передати його своєму партнерові.

 

Скільки триває цей період? Кожен організм по-різному реагує на потрапляння вірусу та в різний період часу починає виробляти антитіла. Як правило, «період вікна» може тривати від 2 тижнів до 6 місяців. Тому саме цей проміжок часу: від моменту зараження і до моменту появи антитіл — лікарі й називають «періодом вікна». Для точного визначення наявності ВІЛ в організмі, рекомендується робити тест кілька разів — через 2 і 6 місяців з моменту можливого зараження. Також в цей час краще утриматися від статевих контактів.

 

Поділитися посиланням, вибрати спосіб!

Схожі записи