Історія створення громадської організації «Альтернатива»

Ідея створення ГО «Альтернатива» народилася у співробітників МГО «Лікарі без кордонів» (MSF), які надавали психосоціальну підтримку людям з проблемами ВІЛ/СНІД. За період роботи в MSF було проаналізовано й оцінено масштаби потреби цільової групи у всебічній допомозі і оскільки в кінці 2005 року місія MSF завершила свою роботу в Україні, а впроваджена модель психосоціальної підтримки була ефективна і затребувана, народилася ідея продовжити діяльність під егідою нової організації ГО «Альтернатива», яка почала свою роботу з січня 2005 року.

Проєктна історія

Січень-листопад 2005 року: інформаційна кампанія в ЗМІ щодо розширення доступу до лікування (АРВ-терапії) в Україні, яка реалізується СНІД Фондом Схід-Захід спільно з Всеукраїнською Мережею людей, що живуть з ВІЛ (ЛЖВ).

З липня 2005 року: психосоціальна підтримка ВІЛ-позитивних жінок та їхніх партнерів в рамках програми профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини, як партнери по передачі програми МГО «Лікарі без кордонів» Голандія в Україні.

Жовтень-грудень 2005 року: проєкт «Школа майбутньої матері», який отримав підтримку з коштів міського бюджету, що реалізується із застосуванням механізму соціального замовлення в номінації «Профілактика СНІДу, ВІЛ-інфекції та наркоманії в м.Одесі».

Жовтень 2005 року-березень 2011 року: проєкт «Покращення доступу та використання жінками послуг з профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини в Україні» за підтримки Міжнародної організації «Програма оптимальних технологій в охороні здоров’я» (PATH).

Квітень 2007 року-березень 2009 року: проєкт «Медико-соціальний супровід АРТ для дорослих і дітей», ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ».

Квітень 2009 року-червень 2010 року: проєкт «Комплексний догляд та підтримка для ВІЛ-позитивних людей», ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ».

Травень 2009 року-березень 2010 року: проєкт «Освіта. Оснащення і підтримка роботи мобільних клінік, спрямованих на лікування, профілактику та моніторинг стану здоров’я ВІЛ-позитивних і хворих на СНІД дітей в регіонах України», Фонд Олени Франчук.

Липень 2010 року-червень 2011 року: проєкт «Комплексний догляд та підтримка ЛЖВС, ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ».

Липень 2011-липень 2012 року: проєкт «Комплексний догляд та підтримка ЛЖВС, ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ».

Серпень 2012 року-грудень 2013 року: проєкт «Комплексний догляд та підтримка ЛЖВС, ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ».

Січень 2014 року-грудень 2017 року: проєкт «Комплексний догляд та підтримка ЛЖВС, ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ».

Грудень 2016 року-вересень 2017 року: «Посилення континіума ВІЛ-послуг на сайтах АРТ», RESPOND.

Квітень-липень 2017 року: спільне проведення тренінгів з Одеським обласним центром СНІДу для медичного персоналу в районних лікарнях, ІСАР «Єднання».

Січень-грудень 2018 року: проєкт «Комплексний догляд та підтримка ЛЖВС, БО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ».

Квітень 2018 року-вересень 2020 року: проєкт «Модель виявлення пацієнтів з ВІЛ і залучення їх до лікування», що є частиною проєкту HealthLink, МБФ «Альянс громадського здоров’я».

Січень 2019 року — червень 2020 року: проєкт «Комплексний догляд та підтримка ЛЖВС, БО «100 відсотків життя».

Серпень 2022 року — по теперішній час: проєкт «Послуги догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ у Одеській області (2 напрямки, 12 найменувань), Центр громадського здоровʼя МОЗ України.

Жовтень 2022 року — серпень 2023 року: проєкт «Інтегрована гуманітарна відповідь в умовах війни та післявоєнного відновлення», МБФ «Альянс громадського здоровʼя».

Серпень-грудень 2023 року: проєкт «Підтримка ініціатив спільнот в Україні», що впроваджується МБФ «Альянс громадського здоровʼя» за фінансової та технічної підтримки Шведської церкви, включаючи збір коштів та координацію благодійної організації Christian Aid.

Листопад 2023 року — вересень 2024 року: проєкт «Інновації для подолання епідемії ВІЛ» реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR).