Правда чи міф: що треба знати про ВІЛ

Сьогодні міжнародний день перевірки фактів. Тому пропонуємо розібратися, де факти про ВІЛ, які ми точно маємо знати, а де всього лише міфи, які взагалі не варті уваги.

ВІЛ не лікується. Якщо вірус виявлено в організмі, то вже нічого не можна вдіяти. МІФ!

На сьогодні ВІЛ — це хронічна хвороба. Найголовніше зробити тест та дізнатися про свій ВІЛ-статус. Якщо результат тесту позитивний, тобто людина інфікована ВІЛ, треба звернутися за допомогою до лікаря та розпочати прийом антиретровірусної терапії (АРТ). Ліки треба приймати на постійній основі впродовж усього життя. АРТ дає змогу жити звичайним життям, не передавати вірус своєму сексуальному партнерові та народжувати здорових дітей.

 

Тест на ВІЛ коштує дорого, а лікування — ще дорожче. МІФ!

В Україні тестування на ВІЛ проводиться безкоштовно (виняток — платні лабораторії)! Після додаткових обстежень пацієнтові призначається лікування — антиретровірусна терапія. Ці ліки також видаються безкоштовно.

Зазначимо, що безкоштовно та конфіденційно тест на ВІЛ можна зробити у нас за адресами:

м. Одеса, вул. Хімічна 1/27 (графік роботи пункту: понеділок-пʼятниця з 10:00 до 16:00), щоб записатися на тестування зателефонуйте соціальним працівницям: (093) 680-26-34, Тетяна; (096) 572-63-92, Олеся.

смт Великодолинське (графік роботи пункту: понеділок-пʼятниця з 10:00 до 14:00), щоб записатися на тестування, телефонуйте: (073) 437-89-97, соціальний працівник Сергій.

 

ВІЛ не передається від матері до дитини. МІФ!

ВІЛ передається від ВІЛ-інфікованої матері до дитини під час вагітності, пологів та грудного вигодовування. Тому дуже важливо якомога раніше розпочати прийом антиретровірусної терапії. У такому разі передача вірусу від матері до дитини значно зменшується і є всі шанси народити здорову дитину.

 

ВІЛ передається при рукостисканні. МІФ!

Шкіра — нездоланний бар’єр для ВІЛ. Тому ні через обійми, ні через рукостискання вірус імунодефіциту людини не передається.

 

ВІЛ передається під час поцілунку, кашлю та чхання. МІФ!

Слина, мокротиння, сльози, піт, сеча, блювотні маси не можуть стати причиною зараження ВІЛ.

 

Заразитися ВІЛ можна через побутові предмети, наприклад користуючись одним посудом чи телефоном. МІФ!

Заразитися ВІЛ через побутові предмети — неможливо! Також зараження ВІЛ неможливе через їжу, яку приготувала ВІЛ-інфікована людина.

 

ВІЛ передається через укуси котів та собак. МІФ!

Через укуси котів та собак, якщо вони хворі на сказ, то людина теж може захворіти на сказ. Але коти та собаки не передають ВІЛ!

Поділитися посиланням, вибрати спосіб!

Схожі записи