Які зміни відбуваються в організмі чоловіка після досягнення ним 40 років?
Найголовніша зміна, яка відбувається в організмі 40-річного чоловіка — це зниження вироблення гормону — тестостерону. Ззовні недостатня кількість цього гормону проявляється зменшенням кількості волосся, зміною кольору обличчя. Також у багатьох чоловіків після сорока років збільшується живіт, фігура стає біль пухкішою, з’являються припухлості під очима.
Окремо треба сказати й про те, що змінюється емоційний фон. У чоловіків спостерігається різка зміна настрою, певне невдоволення собою, апатія, а також зниження лібідо.
Також у цей період життя у чоловіків може спостерігатися пік розвитку серцево-судинних захворювань. Може спостерігатися часте підвищення артеріального тиску. Зростає ризик ожиріння, а при неправильному харчуванні і нездоровому способі життя — цукрового діабету.
Один з проявів вікового андрогенного дефіциту — гіперплазія простати — стан, який виникає у чоловіків в зрілому віці внаслідок зниження рівня тестостерону. Дисбаланс естрогенів і андрогенів сприяє збільшенню передміхурової залози, яке проявляється характерними клінічними симптомами:
- прискорене і утруднене сечовипускання;
- відчуття неповного випорожнення сечового міхура;
- ніктурія (переважання нічного сечовипускання над денним).
І, звичайно, одна з найпоширеніших хвороб в цьому віці — простатит — запалення передміхурової залози і пов’язаний з ним ризик розвитку раку передміхурової залози.
Чи можна контролювати своє здоров’я?
Після 40 років кожен чоловік має регулярно не менше одного разу на рік проходити обстеження в уролога-андролога, здавати аналізи на маркери раку передміхурової залози, проходити трансректальное УЗД простати. Крім того, рекомендується перевірити гормональний фон: здати аналізи на рівень тестостерону, лютеїнізуючого гормону, естрадіолу.
Раз на рік рекомендується контролювати рівень цукру в крові. Якщо є фактори ризику (підвищений рівень холестерину, підвищений артеріальний тиск, зайва вага, малорухливий спосіб життя), такий аналіз потрібно здавати один раз на три місяці.
Рекомендується також регулярно проводити контроль артеріального тиску, і якщо його показники стабільно вище, ніж 120/80, звернутися за консультацією до терапевта або кардіолога.
Як підтримати гарне самопочуття?
Зберегти здоров’я дуже важливо і, що найголовніше, зробити це не так складно, якщо дотримуватись здорового способу життя та слідувати нескладним рекомендаціям Що для цього необхідно?
- Регулярно проходити повне профілактичне обстеження і вчасно лікувати виявлені захворювання.
- Раз на рік відвідувати уролога і здавати аналізи для своєчасної діагностики патологій передміхурової залози.
- Займатися спортом. Фізичні навантаження можуть бути помірними, але постійними.
- Піші прогулянки, плавання, біг допомагають підтримувати здоров’я і гарне негаразди.
- Включити у свій раціон свіжі овочі і фрукти, горіхи, морепродукти, морську рибу, гарбузове насіння.
- Висипатися та приділяти достатньо часу для відпочинку.
- Практикувати регулярне статеве життя з однією партнеркою.
- Не допускати переохолодження та перегріву організму, відмовитися від частого відвідування лазні, прийому гарячих ванн, не сидіти на холодному.
- Уникати стресу та радіти кожному дню.
Джерело delo.ua