Як пацієнт може змінити інформацію в Електронній системі охорони здоров’я?

Після укладення декларації з лікарем, пацієнта реєструють в Електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Саме через ЕСОЗ лікар вносить інформацію про призначення для пацієнта, інформацію щодо направлення, електронні рецепти тощо. В Електронну систему охорони здоров’я передаються персональні дані пацієнта: документи, що посвідчують особу, номер телефону, електронну скриньку тощо.

Але трапляється так, що після підписання декларації з лікарем та внесення інформації в ЕСОЗ, пацієнт змінює інформацію про себе, наприклад, змінює номер телефону чи заводить нову поштову електронну скриньку. Щоб внести відповідні зміни в ЕСОЗ, необхідно звернутися до лікаря, з яким було укладено декларацію.

Лікар зможе внести нові дані в ЕСОЗ, якщо:

  • у пацієнта змінився паспорт чи інші документи, які посвідчують особу, то необхідно при зверненні до лікаря взяти з собою оригінал документу. Також лікар може виправити дані, якщо пацієнт пізніше помітив, що вони внесені некоректно, окрім реєстраційного номеру облікової картки платника податків (РНОКПП).
  • змінився номер телефону, за яким було укладено декларацію;

Зверніть увагу! Якщо номер телефон втрачено, то запит на зміну номеру можна подати онлайн через електронну форму на сайті НСЗУ за посиланням: https://cutt.ly/dNlIBF0

За цим запитом пацієнта НСЗУ змінює налаштування, після чого з’являється можливість оновити номер телефону. Після виконання запиту та анулювання попереднього номеру телефону зверніться до лікаря, з яким ви уклали декларацію та оновіть свій номер телефону.

Щоб виправити РНОКПП потрібно звернутися до Національної служби здоров’я України.

При зверненні до НСЗУ необхідно надати такі документи:

  • заява пацієнта у довільній формі, підписана власноруч або накладанням електронного підпису;
  • копія реєстраційного номера облікової картки платника податків або  документ, що підтверджує відмову від РНОКПП;
  • копія документа, що посвідчує особу (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання в Україні);
  • копія підтверджуючих документів у разі зміни прізвища, власного імені, по батькові;
  • інформація про законного представника особи (прізвище, ім’я, по батькові, документи, що посвідчують його особу та повноваження законного представника — у разі наявності.

За матеріалами НСЗУ

Поділитися посиланням, вибрати спосіб!

Схожі записи