53-річний чоловік з Німеччини зміг вилікуватись від ВІЛ

«Дюссельдорфський пацієнт» — саме так називають 53-річного чоловіка, який зміг позбутися ВІЛ, та став п’ятою людиною у світі, що змогла видужати.

Чоловік хворів на лейкемію. Близько 10 років тому для лікування цієї хвороби йому була зроблена пересадка кісткового мозку. Вже 4 роки як «Дюссельдорфський пацієнт» не приймає антиретровірусну терапію, адже після операції рецидиву вірусу не спостерігалось.

— Це справді лікування, а не просто тривала ремісія. Цей позитивний випадок вселяє надію, але ще багато роботи, — розповів в інтерв’ю ABC News доктор Бйорн-Ерік Оле Йенсен з університетської лікарні Дюссельдорфа.

У пацієнта з Дюссельдорфа було діагностовано мієлоїдний лейкоз у 2011 році. Приблизно в цей час у нього виявили ВІЛ-інфекцію. У 2013 році чоловіку зробили трансплантацію стволових клітин від донора з рідкісною генетичною мутацією CCR5-delta32. Відомо, що вона видаляє рецептори, які більшість штамів ВІЛ використовують для проникнення Т-клітини CD4. По суті, донорські клітини дали пацієнтові нову імунну систему, стійку до ВІЛ.

Через 5 років після трансплантації лікарі вирішили припинити антиретровірусне лікування під ретельним наглядом. З того часу експерти неодноразово перевіряли кров пацієнта за допомогою надчутливих аналізів, досліджували периферичні імунні клітини, кишечник та лімфовузли. Їм траплялися сліди ДНК ВІЛ, але не було доказів, що вірус здатний до реплікації. Вже понад 4 роки пацієнт не приймає терапії ВІЛ, і вірус у його крові не визначається.

Чоловік пишається своєю медичною командою, якій удалося вилікувати його і від ВІЛ, і від лейкемії.

— Цього року я з розмахом відсвяткував десяту річницю пересадки кісткового мозку. Мій донор був присутнім як почесний гість, — розповів пацієнт із Дюссельдорфа.

Нагадаємо, що першою людиною, що вилікувалась від ВІЛ після трансплантації стовбурових клітин, був Тімоті Рей Браун — «Берлінський пацієнт». Йому зробили пересадку кісткового мозку у 2006 році. Другий — Адам Кастільєхо («Лондонський пацієнт»), припинив АР-терапію у 2017 році. Третій випадок — пацієнтка з Нью-Йорка, яка отримала при пересадці комбінацію клітин пуповинної крові із мутацією CCR5-delta32. І ще один — пацієнт «Міста надії», якому зробили трансплантацію кісткового мозку у 63 роки.

Поділитися посиланням, вибрати спосіб!

Схожі записи