Чому замісна підтримувальна терапія краща за вживання наркотиків?
Замісна підтримувальна терапія (ЗПТ) — це метод допомоги наркозалежним людям, які вживають наркотичні речовини.
Під час замісної терапії лікар призначає медикаменти, які допомагають уникнути синдрому відміни (ломки) та відмовитися від вживання нелегальних (вуличних) наркотиків, а також в цілому поліпшити стан здоров’я.
Як правило, замісна підтримувальна терапія — це варіант для людей, які вживають наркотики ін’єкційно та не можуть самостійно позбутися цієї поганої звички.
Що варто знати про ЗПТ?
- Препарат замісної дії можна отримати за рецептом лікаря. Тому не треба постійно шукати гроші на отримання наступної дози та ризикувати здоров’ям, вживаючи неперевірені «вуличні» наркотики.
- Замісна підтримувальна терапія знижує ризик зараження такими інфекціями як ВІЛ, вірусні гепатити В та С. Як правило, зараження відбувається через необхідність робити ін’єкції в сумнівних та небезпечних умовах, а також використовувати вживану голку та шприц.
- Препарат замісної підтримувальної терапії не містить у своєму складі шкідливих домішок на відміну від нелегальних опіатів. Це дає змогу під
- час його вживання уникнути потрапляння в організм токсичних речовин. Адже саме токсичні домішки призводять до виникнення проблем зі здоров’ям, найбільш розповсюджені з яких — енцефалопатія та дистрофія печінки та нирок.
- Дія препаратів ЗПТ перевищує за тривалістю ефект опіатів. Щоб задовольнити потребу організму в наркотичних речовинах достатньо приймати ЗПТ на основі метадону один раз на день, а на основі бупренорфіну раз на два дні.
- Вживання ЗПТ допоможе побороти потребу організму в наркотиках та не відчувати при цьому синдрому відміни.