Проєкт «Профілактика переривання АРТ в умовах пандемії COVID-19» допоміг зберегти високу прихильність до терапії людей, що живуть з ВІЛ

На Одещині більше 24 000 людей, що живуть з ВІЛ, перебувають на диспансерному обліку. Безперервне отримання антиретровірусної терапії — найважливіша ланка для подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні.

Пандемія COVID-19 внесла свої корективи в життя людей, що живуть з ВІЛ, і поставила під загрозу можливість отримання лікування. Велика кількість людей, які живуть у віддалених селах, не мали фінансової можливості дістатися до лікувального закладу або навіть отримати терапію на пошті. Саме тому організація «Альтернатива» звернулася в AFEW International задля отримання гранту на реалізацію проєкту «Профілактика переривання АРТ в умовах пандемії COVID-19» в рамках програми COVID-19 Solidarity Programme for the Eastern Partnership countries.

За період роботи проєкту (під час пандемії COVID-19) більше 1000 пацієнтів Одещини були забезпечені АРВ-препаратами.

Мета проєкту полягала в:

  • забезпеченні людей, що живуть з ВІЛ в Одеському регіоні, безперервним лікуванням;
  • збереженні високої прихильності до АРВ-терапії.

Як реалізовувався проєкт?

В рамках проєкту «Профілактика переривання АРТ в умовах пандемії COVID-19» соціальні працівники громадської організації «Альтернатива» поштою відправляли АРВ-препарати в усі точки Одеського регіону. Для клієнтів проєкту ці послуги були надані безкоштовно. Додатково адресатам також відправлялися засоби індивідуального захисту: медичні маски та дезінфектор для рук. Таким чином ми змогли вирішити одразу декілька важливих завдань:

  1. збереження високої прихильності до АРВ-терапії;
  2. підтримання профілактичних заходів щодо недопущення розповсюдження COVID-19.

Що далі?

Після завершення проєкту питання щодо необхідності виділення коштів з обласного бюджету на відправку терапії клієнтам в екстрених ситуаціях поштою був внесений на розгляд міжсекторальної групи (МРГ). Згодом також це питання було озвучено на координаційній раді місцевих органів самоврядування. Ми сподіваємося, що найближчим часом це питання буде реалізовано.

Історія Надії та її онучки

Ми з онучкою живемо в невеликому селі Подільського району, яке знаходиться в 200 км від міста Одеса. До карантину, щоб поїхати до Одеси за ліками, нам треба було витратити велику кількість часу та багато грошей. Та й транспорту не було. З 2020 року, коли прийшла пандемія COVID-19, я майже не виїжджала з села. У мене немає можливостей і грошей.

У моєї внучки ВІЛ. Я виховую її одна, так як її батьки померли від СНІДу. У спекотну погоду влітку моє здоров’я не дозволило б мені поїхати в місто, щоб отримати ліки для неї. Спасибі організації «Альтернатива» та її соцпрацівнику, який дбав про нас і відправляв ліки поштою. Таким чином, моя онучка не пропускала терапію. Також ми отримували маски та дезінфектори. Все це нам надсилали абсолютно безкоштовно! Дякуємо! Цей проєкт нам дуже допоміг!

***

Для довідки

Регіональна програма солідарності COVID-19 в країнах Східного партнерства фінансується Європейським союзом і реалізується в партнерстві c People in Need та the Netherlands Helsinki Committee. Цей проект спрямований на підтримку громадських організацій у відповідь на негайні і довгострокові наслідки пандемії COVID-19 в країнах Східного партнерства

 

Поділитися посиланням, вибрати спосіб!

Схожі записи