В рамках проєкту HealthLink: «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні», який в Одеському регіоні реалізує громадська організація «Альтернатива», передбачена видача швидких оральних тестів на ВІЛ OraQuick.

OraQuick можна отримати в таких лікувальних закладах:

  • Одеський обласний центр соціально значущих хвороб (Сайт АРТ №4, туберкульозне відділення): м. Одеса, вул. Леонтовича, 9/11.
  • Одеський обласний центр соціально значущих хвороб (Сайт АРТ №2 на території обласної лікарні): м. Одеса, вул. Ак. Заболотного, 26/32.
  • Роздільнянська центральна районна лікарня: м. Роздільна, вул. Європейська, 1.
  • Чорноморська лікарня: м. Чорноморськ, вул. Віталія Шума, 4.
  • Подільська міська лікарня: м. Подільськ, пр. Перемоги, 23.
  • Березівська центральна районна лікарня: м. Березівка, вул. Больнична, 6.

Також замовити тест можна, відправивши замовлення на сторінку ГО «Альтернатива» у соціальній мережі Фейсбук. У такому разі тест буде надіслано Новою поштою за рахунок отримувача, тобто людини, яка звернулася за тестом. Сам тест видається безкоштовно!

Що входить в набір для тестування?

  1. Розділений пакет, що містить тест-касету, флакон із розчином та пакетик з абсорбентом, який знадобиться для проведення тесту.
  2. Підставка для тесту.
  3. Інструкція з використання.

Як проводиться тестування?

Тестування проводиться неасестовано, тобто в домашніх умовах, дотримуючись інструкції, без нагляду медпрацівника.

Що робити після проведення тесту?

Після проведення тесту треба повідомити про результати аналізу (незважаючи на те позитивний результат чи негативний) в організацію або лікувальний заклад, в якому було видано тест.

Якщо тест показав позитивний результат, необхідно зробити додаткові обстеження, щоб остаточно підтвердити або спростувати діагноз. Для цього треба також звернутися до організації або лікувального закладу, в якому було отримано тест.