Вірус імунодефіциту людини, потрапивши в організм, може довгий час не давати про себе знати. Але це не означає, що він не буде згубно впливати на здоров’я та імунітет. Отже, навіть при хорошому самопочутті на відмінному вигляді — 1 раз на рік треба робити тест на ВІЛ, щоб ще раз переконатися в тому, що все добре!

Якщо під час тестування виявлено ВІЛ, це означає, що треба звернутися до лікаря, зробити за його призначенням ще деякі обстеження та розпочати прийом АРВ-препаратів. Пам’ятайте про те, що чим раніше ви дізнаєтесь про свій ВІЛ-статус та розпочнете прийом ліків, тим дієвішою буде терапія та всі шанси повернутися до звичного життя та зберегти своє здоров’я.

Знаючи свій ВІЛ-статус, ви збережете здоров’я свого партнера та майбутніх дітей. Своєчасно розпочата АРВ-терапія знижує рівень ВІЛ в організмі людини. Це в свою чергу запобігає передачі вірусу сексуальному партнерові. Також прийом ліків попереджає передачу вірусу від матері до дитини, що дає змогу жінці з позитивним ВІЛ-статусом народити здорових дітей.