Чому жінкам, що живуть з ВІЛ важливо зробити щеплення проти вірусу папіломи людини (ВПЧ) та де можна вакцинуватися на Одещині?

Вакцинація проти вірусу папіломи людини — найкращий захист від тих типів вірусу, які викликають рак шийки матки. На жаль, українські жінки дуже часто стикаються з діагнозом «рак шийки матки». Саме вірус папіломи людини є пусковим механізмом, який призводить до цього захворювання.

Жінки, які мають ВІЛ-позитивний статус у 10 разів більш вразливі до вірусу папіломи людини, ніж жінки, які мають ВІЛ-негативний статус. Саме тому зробити щеплення проти вірусу папіломи людини жінкам та дівчатам-підліткам, які живуть з ВІЛ, надзвичайно важливо.

В Одеській області наразі доступна вакцина проти вірусу папіломи людини, який є провідною причиною більшості випадків раку шийки матки. У багатьох країнах світу щеплення дівчаток від ВПЛ входить до національних календарів щеплень. В Україні це рекомендоване щеплення, і раніше, щоб провакцинуватися, треба було купувати вакцину власним коштом. Сьогодні є можливість отримати щеплення вакциною Гардасил проти найбільш онкогенних типів ВПЛ 6, 11, 16 та 18 безоплатно.

Важливо розуміти, що від віку введення вакцини залежить її ефективність. Бажано, щоб щеплення робилися дівчаткам-підліткам до початку статевого життя, тобто до ймовірного інфікування Вірусом папіломи людини. У той же час вакцинація у більш пізньому віці не протипоказана – жінкам вводиться три дози вакцини замість двох, як у випадку з дівчатками, а попередній аналіз на ВПЛ не є обов’язковим.

Схеми вакцинації такі:

  • Дівчаткам від 9 до 13 років вводиться 2 дози з інтервалом 6 місяців.
  • Дівчатам від 14 років і жінкам до 45 років вводять 3 дози за схемою  0-2-6, тобто другу дозу через 2 місяці після першої, а третю — через 6 місяців.

В Одесі вакцина Гардасил доступна дітям у дитячих поліклініках №1, 5 та 6, а дорослим та дітям – у центрах первинної медико-санітарної допомоги № 2, 3 та 4.

В районах Одеської області вакцина наразі є в Березівському, Іванівському, Новокальчевському, Саратському, Татарбунарському, Тузлівському, Тарутинському, Ізмаїльському, Кілійському, Візирському, Южненському, Балтському, Кодимському, Окнянському, Савранському, Великомихайлівському, Затишанському ЦПМСД, а також в Авангардівській АЗПСМ. І доступна для вакцинації як дітей, так і дорослих.

Вакцинація дівчат та жінок від ВПЛ — це, перш за все, профілактика раку шийки матки, грізного захворювання з високим відсотком летальності та інвалідизації. Тож подбайте про себе та своїх дітей — оберіть заклад, де наявна вакцина, запишіться на щеплення та провакцинуйтеся якнайшвидше. Майте на увазі, що кількість цих вакцин в регіоні обмежена.

За матеріалами Одеського обласного центру громадського здоров’я

Поділитися посиланням, вибрати спосіб!