Чи можуть ті, хто перехворів на COVID-19, пред’являти за необхідності (у транспорті тощо) сертифікат про одужання?
Така можливість законодавчо передбачена, але відповідний технічний функціонал для запуску в обіг таких сертифікатів наразі перебуває на етапі тестування. Очікуємо, що скоро він стане доступним для користувачів «Дії», а термін його використання становитиме 180 днів.

Чи можна отримати у сімейного лікаря паперову довідку про перенесену хворобу і використовувати її замість COVID-сертифікату?
Отримання паперової довідки наразі не передбачено. Громадяни зможуть використати такий COVID-сертифікат в «Дії», коли він стане доступним. Про таку можливість Одеський обласний центр громадського здоров’я, МОЗ України та Дія повідомлять додатково, тож слідкуйте за офіційними соцмережами.

Що буде необхідно для отримання сертифікату про одужання?
Перш за все, в медичній системі має міститися запис про те, що пацієнтові встановлено діагноз «коронавірусна хвороба». Тому головною умовою отримання такого сертифікату буде звернення до лікаря під час хвороби, проходження ПЛР або швидкого тесту та отримання діагнозу. Сертифікат буде доступний через 14 днів після встановлення діагнозу і буде дійсний упродовж 180 днів з цього моменту. Тобто, якщо ви перехворіли 7 місяців або рік тому, сертифікат про одужання буде недоступний для вас. Також його неможливо буде отримати, якщо під час хвороби ви не зверталися до лікаря та запис про вашу хворобу не вносився до медичної системи.

Джерело: Одеський обласний центр громадського здоров’я