Вчені провели дослідження, в якому взяло участь 9024 людини, що живе з ВІЛ. Мета дослідження: виявити серед людей, які живуть з ВІЛ, ризики повторного зараження вірусом гепатиту С після успішного лікування. До переліку респондентів також були включені люди, що вживають ін’єкційні наркотики, та чоловіків, які мають статеві стосунки з чоловіками. Також вчені ставили за мету визначити фактори, які пояснюють гетерогенність захворюваності на повторне зараження вірусом гепатиту С.

Частота повторного зараження становила 3,76 випадків на 100 людино-років серед людей, які живуть з ВІЛ загалом. 6,01 — серед чоловіків, які практикують секс із чоловіками та 3,29 — серед людей, які вживають наркотики. Подібна частота повторного зараження спостерігалася після терапії на основі інтерферону та противірусної терапії прямої дії.
Після проведеного дослідження вчені зробили такі висновки: ризик повторного інфікування вірусом гепатиту С після лікування у людей, які живуть з ВІЛ, був найвищим серед чоловіків, які практикують секс із чоловіками, а також тих, хто нещодавно був інфікований вірусом гепатиту С.
Джерело: The Lancet