Конкурс мінігрантів: досвід Шабівської сільської ради (ФОТО)

Готові поділитися з вами ще одним результатом в рамках проведення конкурсу мінігрантів. Цього разу наша команда завітала до Шабівської сільської ради, яка виграла конкурс з мінігрантів.

В рамках зустрічі нам вдалося поспілкуватися з головою Шабівської сільради Павленко Павлом та дізнатися чи вдалося реалізувати плани на кошти мінігранту.

1. Чи вистачило грантових коштів, щоб зробити все, що планувалося?

Так, нам вистачило коштів. Ми, розуміючи, що фінансовий ресурс місцевого бюджету дуже обмежений, хотіли зробити найголовніше в укритті — створити необхідні умови, а саме:

  • зробити систему вентиляції підвального приміщення;
  • облаштувати достатньо місць для лежання;
  • встановити біотуалети;
  • утеплити підлогу;
  • забезпечити в першу чергу дітей всіма необхідними речами, що позитивно впливають на їх психологічний та фізичний стан здоров’я.

Ми навіть не думали про те, що ідея з облаштування укриття, спонукає наших жителів, підприємців, депутатський корпус Шабівської сільської ради у виділенні додаткового фінансування на проведення ремонтних робіт в укритті ДНЗ (Ясла-садок) «Галинка», а саме на проведення цементної стяжки пола під лінолеум на підлогу, встановлення трьох туалетних кабінок з металопластиковими дверима, для того щоб поставити портативні біотуалети з рукомийниками, проведення робіт з установлення грат вентиляційних з вивірянням і закріпленням, безпіщане накриття поверхонь стель розчином із клейкового гіпсу, поліпшене фарбування, улаштування бетонних укриттів, ремонту штукатурки внутрішніх стін по каменю та бетону вапняним розчином, установлення унітазів з  безпосередньо приєднаними бачками та умивальниками.

2. Скільки осіб у разі необхідності може скористатися укриттям?

Як і планувалося за проєктом, за результатами облаштування укриття, ним зможуть скористатися не менше 240 осіб, з числа ВПО, дітей одиноких матерів, дітей з малозабезпечених сімей, працівників ЗДО, пенсіонерів та інших осіб, які проживають поруч з укриттям.

3. Що відбувається в укритті, коли нема тривог та загрози ракетного удару? Чи воно якось функціонує?

На сьогодні коли є тривога, всі відвідувачі та ті, хто бажає, знаходяться в укритті, а коли немає тривог та загрози ракетних ударів, залучені мешканці громади намагаються якнайшвидше закінчити ремонті роботи, аби укриття функціонувало на повну силу.

4. Чи плануються ще роботи з дооснащення?

Ні не плануються, в укритті є все необхідне.

5. Які плани на майбутнє? Як планується переустаткувати укриття після закінчення війни?

На сьогодні як зазначалося вище, проводяться та закінчуються ремонтні роботи в укритті. Однак, укриття буде використовуватися коли не буде тривог та закінчиться війна, і вже для цього проведена відповідна робота щодо використання його як боксерського клубу, адже створені всі умови для цього. Планується, що боксом займатимуться діти старших та молодших вікових категорій. Ми прагнемо не лише загартувати дітей фізично, а ще й займатися патріотичним вихованням та пропагувати здоровий спосіб життя. Також додатково, будуть проводитися уроки патріотичного виховання, адже на сьогодні це одне з головних завдань.

               

 

               

Поділитися посиланням, вибрати спосіб!