Літо, спека… коронавірус — чи можна знімати маску, якщо на вулиці +30?

В останні дні в Україні встановилася спекотна погода, вдень місцями температура повітря перевищує +30 градусів. Чи можна в таких умовах відмовитися від носіння масок та інших засобів індивідуального захисту?

Спека впливає на всі процеси в організмі людини. В першу чергу через спеку страждає серцево-судинна система: серце починає працювати інтенсивніше, частішає пульс, судини розширюються, падає кров’яний тиск. В умовах карантину при цих фактах треба розуміти, чи носити маски, як при стандартних температурах, і як часто їх треба змінювати.

Влітку медичні маски треба частіше змінювати, а носити захисні рукавички з метою захисту від зараження коронавірусом доцільно хіба що медперсоналу чи родичам, які доглядають за хворими. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я України в інструкції щодо використання засобів індивідуального захисту в жарку пору року.

Захисну маску або респіратор слід змінювати, щойно на неї потрапили “чужі” біологічні рідини або вона стала вологою. Оскільки влітку й особливо під час спеки це відбувається частіше, то й маски також слід змінювати частіше. У теплому і вологому середовищі, яке утворюється на поверхні засобів респіраторного захисту, створюються ідеальні умови для розмноження патогенних мікроорганізмів, які потрапляють туди із зовнішнього середовища або видихуваного повітря.

Тепла погода — це додатковий привід уважно дотримуватись правил використання захисних масок. А саме:

  • не торкатися зовнішньої сторони маски під час її носіння;
  • знімати маску за резинки, не торкаючись її передньої частини та шкіри обличчя;
  • не використовувати одноразові маски повторно;
  • після зняття, або доторку до використаної маски, слід помити руки з милом або обробити їх спиртовмісним антисептиком.

Нагадаємо, що ВООЗ у червні опублікувала оновлене керівництво по використанню масок для боротьби з COVID-19. Про це повідомив на брифінгу в Женеві генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус. «Цей підручник базується на нових фактах і надає оновлені рекомендації про те, хто повинен носити маску, коли її потрібно носити і чому це слід робити», — підкреслив він.

Отже, у районах з несприятливою епідситуацією ВООЗ рекомендує носити маски всім медикам, у всіх відділеннях лікарень та поліклінік, а не тільки тим, хто має справу з пацієнтами з COVID-19.

У районах, де спостерігається поширення вірусу, людям у віці 60 років і старше і тим, у кого є супутні захворювання, рекомендується носити маски в ситуаціях, коли фізичне дистанціювання неможливо.

Владі ВООЗ рекомендує заохочувати носіння масок там, де широко поширена передача вірусу, а фізичне дистанціювання утруднено, наприклад в громадському транспорті, в магазинах або в інших обмежених або переповнених приміщеннях.

Джерело Одеський центр громадського здоров’я

Поділитися посиланням, вибрати спосіб!