Учені дослідили зразки матеріалів 64 людей, у яких раніше була зафіксована відсутність прогресування ВІЛ-інфекції. І, на свій подив, виявили, що в однієї із піддослідних сліди вірусу повністю зникли. Результати дослідження були опубліковані в журналі «Nature».

Дослідники скористалися новим методом секвенування геному вірусу імунодефіциту людини, щоб виявити резервуари, де клітини вірусу можуть зберігатися в організмі.

В однієї з учасниць геном вірусу не вдалося виявити навіть після того, як учені перевірили 1,5 мільярда мононуклеарних клітин крові. Це може стати першим випадком, коли організм людини самостійно подолав ВІЛ без ліків і операцій.

Цією унікальною людиною виявилася 66-річна мешканка Каліфорнії Лоурін Вілленберг, яка була інфікована в 1992 році. Раніше вона вже брала участь у багатьох дослідженнях, оскільки вже давно було помічено, що інфекція в її організмі припинила свій розвиток.

У решти 63 учасників дослідження також відзначалася відсутність прогресу ВІЛ, однак в їхніх організмах все ж зберігалися клітини вірусу, здатні до розмноження.

Джерело www.5.ua