1 вересня настало, а отже треба ще раз повторити правила поведінки в школі. Ви вже поговорили зі своїми дітьми про заходи безпеки під час розповсюдження корона вірусної інфекції?

Консультує педіатр Odrex Валерія Кіслиця.

  • Дуже важливо розповісти дитині все про COVID-19 та умови за яких він передається. Які симптоми захворювання, та як дотримуватися правил етикету кашлю, миття рук та фізичної дистанції. Поясніть, чому не можна чіпати обличчя руками та обійматися з однокласниками та друзями.
  • Важливо перевірити, чи має ваша дитина всі необхідні щеплення та провести вакцинацію, якщо зроблені не всі щеплення. Перевірте, яких вакцинацій або ревакцинацій немає у вашої дитини. А якщо календар порушений, сплануйте вакцинацію разом з вашим педіатром або сімейним лікарем. Це можна зробити безкоштовно.
  • Подбайте про засоби індивідуального захисту: тільки діти початкових класів можуть перебувати в школі без них, іншим знадобляться маски або респіратори, які треба регулярно змінювати.
  • В навчальних закладах мають діяти правила. Ретельне миття рук як вчителями, так і учнями після кожного уроку, використання антисептиків — обов’язкові.
  • Щоранку батьки мають перевіряти стан дитини. У випадках підвищення температури, кашлю, діареї чи блювання варто залишити дитину вдома та звернутися за консультацією до сімейного лікаря чи педіатра.
  • Що робити, якщо дитина захворіла? Обов’язково залишайтесь вдома та зателефонуйте педіатру або сімейному лікарю. Якщо дитина почала почувати себе погано під час уроків, або ознаки захворювання виявили вже в школі, дитину мають ізолювати в окреме приміщення.

Джерело Медичний дім Odrex