У зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції та введенням карантинних обмежень, люди, що живуть з ВІЛ, опинилися у пастці загрози переривання прийому АРВ-терапії. Це сталося внаслідок того, що багато людей, яким необхідна терапія, живуть в Одеській області і їм дуже важко приїхати до міста, щоб отримати лікування. Деякі населенні пункти були закриті для в’їзду-виїзду, не функціонував громадський транспорт та й низька фінансова спроможність могли перервати лікування.

У той час, а саме 4 місяці тому, коли людям була необхідна підтримка та допомога, громадська організація «Альтернатива» почала в Одеському регіоні реалізацію проєкту «Профілактика переривання АРТ в умовах пандемії COVID-19». Ціль проєкту полягає у забезпеченні безперервного лікування АРВ-препаратами ВІЛ-інфікованих пацієнтів, а також зниженні ризику інфікування коронавірусною інфекцією.

Найбільша кількість відправлень АРВ-препаратів припадає на січень, саме через жорсткий локдаун, який було введено в країні. Станом на початок березня було здійснено 1200 відправлень, у той час, коли заплановано — 1000. До завершення проекту планується здійснити ще 300 відправлень.

Нагадаємо, що громадська організація «Альтернатива» займається відправленням АРВ-препаратів поштою в райони Одеської області. Якщо вам потрібно отримати АРВ-препарати, звертайтесь, будь ласка, до координаторки проєкту Стоянової Ольги: (067) 196-25-77.

Проєкт реалізовано за фінансової підтримки Європейської комісії в рамках Програми COVID-19 солідарності країнам східного партнерства, AFEW.