Формула U = U — це скорочення від Undetectable = Untransmittable, яка перекладається як «Не визначається = Не передається».

Це означає, що у разі, коли ВІЛ-інфікована людина отримує лікування (АРТ), і кількість вірусу в її організмі зменшується до мінімуму, то вона не може передати ВІЛ-інфекцію своєму статевому партнерові. Тобто людина, що живе з ВІЛ досягла, так званого, невизначуваного рівня вірусного навантаження. Тобто невизначуваний рівень вірусного навантаження — це стан ВІЛ-позитивної людини, коли кількість вірусних часток у крові є нижчою за поріг чутливості тестів до вірусу — менше 40 копій РНК в 1 мл крові. Тобто вірусу настільки мало, що тести не можуть його виявити.

Якщо за результатом тесту ВІЛ не виявлено, інфекція все ще може перебувати в тілі людини, але її кількість настільки низька, що ВІЛ не може бути переданий статевим шляхом іншим людям.

І насамкінець, найголовніше: навіть якщо ви досягли невизначуваного рівня вірусного навантаження (працює формула U = U) ні в якому разі не можна припиняти прийом ліків. Без щоденного пригнічення вірусу ліками він знову почне розмножуватися в організмі та набуде стійкості до препаратів попередньої схеми лікування, які призначені пацієнтові.