Вчені-дослідники з Франції стверджують, що у ВІЛ-позитивних людей, які приймають інгібітори протеази (ІП), нижчий ризик зараження коронавірусом. Такі висновки вчені зробили після проведеного дослідження, результати якого опубліковано на порталі «News Medical».

Французькі вчені вивчили, дію на COVID-19 інгібіторів протеази, які блокують критичний фермент (званий протеазою), необхідний вірусам для реплікації та зараження більшої кількості клітин.

У дослідженні взяли участь 500 ВІЛ-інфікованих людей. З них 169 приймали схему з інгібіторами протеази (дарунавір/ритонавір; атазанавір/ритонавір), а 338 — схему без них.

Дослідження тривало рік: з травня 2020 до травня 2021 року. За цей час коронавірусом заразилися 12% учасників із групи ІП та 22% із групи з іншою схемою лікування. Крім того, чотири особи з другої групи (де не приймали інгібітори протеази) потрапили до лікарень із ускладненнями.

Після поправок на інші фактори вчені з’ясували, що учасники в групі ІП були на 70% менш схильні до зараження коронавірусом порівняно з тими, хто їх не приймав.

— Менша захворюваність COVID-19 серед пацієнтів, які отримували лікування на основі інгібіторів протеази, порушує питання про профілактичний ефект, який необхідно додатково вивчити, — розповіли дослідники.

Вони пояснили, що на сьогодні представили лише попередні результати, а остаточні дані розкриють на Європейському конгресі з клінічної мікробіології та інфекційних захворювань вже в квітні 2022 року.

Джерело: spid.center