Громадська організація «Альтернатива» бере участь в проєкті «Інноваційні підходи до виявлення пацієнтів з ВІЛ та залучення їх до лікування» на виконання складової частини проєкту «Прискорення заходів з подолання ВІЛ-інфекції в Україні» (HealthLink) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), який впроваджує МБФ «Альянс громадського здоров’я» у співпраці з БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

У червні-липні цього року планується проведення 4-го етапу оцінки лікувально- профілактичних закладів.

Що має бути зроблено в рамках проєкту?

  • рейтингування державних та комунальних закладів охорони здоров’я, неурядових організацій;
  • поширення інформації про кращі заклади та кращих фахівців;
  • надання технічної допомоги закладам для покращення якості послуг;
  • здійснюється матеріальне мотивування фахівців за досягнуті результати з консультування та тестування на ВІЛ швидкими тестами, лікування пацієнтів з числа уразливих до ВІЛ груп населення.

Як проводиться оцінка медичних закладів?

Оцінка проводиться на регулярній основі спеціально підготовленими регіональними раппортерами за допомогою опитування пацієнтів та надавачів послуг. За результатами оцінки на онлайн ресурсі «Help24» (https://help24.org.ua/) буде сформований рейтинг закладів та окремих фахівців.

***

Нагадаємо, що проєкт «HealthLink» має за мету покращити доступ ВІЛ-інфікованих людей та представників уразливих груп до якісних послуг з профілактики та лікування ВІЛ, а також вдосконалити консультування та тестування на ВІЛ.