В яких випадках ВІЛ-позитивна людина зобов’язана повідомити про свій ВІЛ-статус?

Кожна людина має знати, що інформація про тестування на ВІЛ є конфіденційною та є лікарською таємницею. Ця умова прописана в українському законодавстві. АЛЕ! Люди, що живуть з ВІЛ, зобов’язані повідомляти про можливість зараження ВІЛ тільки статевих партнерів і партнерів по вживанню наркотиків ін’єкційним способом. За неповідомлення діагнозу, поставлення в небезпеку інфікування і передачу ВІЛ — порушникам загрожує кримінальна відповідальність.

Так, згідно ст. 130 Кримінального кодексу України (в редакції від 13 серпня 2020 року):

  1. Свідоме поставлення іншої особи в небезпеку зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби, що є небезпечною для життя людини, — карається арештом на строк до трьох місяців або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
  2. Зараження іншої особи вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби особою, яка знала про те, що вона є носієм цього вірусу, — карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.
  3. Дії, передбачені частиною другою цієї статті, вчинені щодо двох чи більше осіб або неповнолітнього, — караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
  4. Умисне зараження іншої особи вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби, що є небезпечною для життя людини, — карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Поділитися посиланням, вибрати спосіб!