Жоден засіб контрацепції не дає абсолютної гарантії, але презерватив — це один з найнадійніших способів захисту. Він вбереже від незапланованої вагітності та інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Єдина умова — його потрібно використовувати правильно. За ідеальних обставин ймовірність вагітності з презервативом — 2%, але зазвичай цей відсоток збільшується до 13% через помилки при його використанні. Детальна інструкція пояснить усі нюанси користування контрацептивом і допоможе зробити секс максимально безпечним.

Як вибрати презерватив?

Більшість презервативів на полицях магазинів та аптек виготовлені з латексу. Такий товар підійде, якщо у жодного з партнерів немає алергії на цей матеріал. В іншому випадку, варто обрати поліуретановий виріб з аналогічною ефективністю, але вищою ціною.

Існують також екопрезервативи з овечої кишки. Втім, вони можуть гірше захищати від захворювань та недостатньо вивчені. Слід уникати виробів зі сперміцидною речовиною (nonoxynol-9), бо, окрім сперматозоїдів, вона руйнує внутрішню мікрофлору жінки.

Звертайте увагу на вказаний на упаковці розмір презервативу. Надто великий кондом може зісковзнути під час статевого акту, а замалий — порватись. Знайти контрацептиви з унікальними параметрами можна у нішевих торгових марках із широким асортиментом.

Вибір змазки для сексу

Рідини на оліїстій основі руйнують латекс. До таких змазок відносяться вазелін, жирний крем і натуральна олія. Латексний презерватив слід поєднувати з лубрикантом на водній або силіконовій основі. Для виробів з поліуретану підійде будь-який варіант. Пам’ятайте: змазка не лише дарує приємні відчуття, а й зменшує ризик пошкодження презервативу.

Як одягати жіночі презервативи?

Існують контрацептиви, які одягаються не на член, а розміщуються у піхві жінки. Вони мають вигляд м’якого циліндра з двома кільцями на його кінцях, які закріплюють презерватив всередині. Цей варіант підійде для жінок, які хочуть самостійно контролювати рівень захисту,наприклад, під час групового сексу. Його можна вставити за кілька годин до статевого контакту, щоб не витрачати час в момент пристрасті. Жіночий контрацептив знадобиться для розваг з секс-іграшками або при проблемах з ерекцією, але не підійде для анального сексу.

Втім, ефективність такого кондому — лише 95% в ідеальних умовах і 79%, якщо не дотримуватися точної інструкції. Недоліком жіночого презерватива є також висока ціна і те, що його неможливо купити у звичайних аптеках.

Латексні рукавиці

Інфекційні захворювання можуть передаватися партнерові навіть під час фінгерингу. Ймовірність низька, але для повного захисту слід перестрахуватись звичайними рукавичками з аптеки. Для кращих відчуттів можна доповнити їх водною або силіконовою змазкою.

Де зберігати презервативи?

Не варто носити презерватив у кишені чи гаманці. Постійне тертя, згинання та висока температура можуть пошкодити його цілісність. Для його високої ефективності необхідно зберігати контрацептив у сухому та прохолодному місці без прямих сонячних променів. Перед використанням варто перевірити термін придатності та прочитати інструкцію.

Коли потрібно одягати презерватив?

Презерватив потрібно використовувати під час кожного статевого акту. Винятком є секс із постійним партнером, якщо здоров’я обох підтверджене аналізами. При полігамних відносинах слід обстежуватись максимально часто, адже ІПСШ може не мати видимих симптомів. Також презерватив — один з найкращих способів вберегтись від небажаної вагітності.

Як одягати презерватив?

Відкривати упаковку потрібно акуратно та без використання зубів. Після цього слід переконатись у цілісності виробу. Має значення те, якою стороною надягати презерватив: згорнуті краї повинні легко вирівнюватись. Натягувати контрацептив слід на ерегований пеніс. Для цього потрібно помістити резинку на кінець голівки, стиснути кінець презервативу, випустивши повітря, а тоді поступово розгорнути краї. Знімати виріб потрібно після повного завершення статевого акту.

Під час використання жіночого презерватива слід розгорнути виріб і знайти товсте закрите кільце, яке опиниться всередині піхви. Після цього потрібно стиснути цей елемент пальцями та помістити його всередину, як тампон. Постарайтесь просунути товсте кільце якомога глибше, але так, щоб тонке кільце залишалось назовні. Під час сексу статевий член повинен потрапляти всередину контрацептива, а не збоку.

Не можна використовувати один презерватив двічі та не варто надягати два вироби одночасно.

Інший секс — інший презерватив

Під час переходу від анального сексу до вагінального та навпаки слід замінити презерватив на новий. Так бактерії з прямої кишки не спровокують захворювання і подразнення піхви. Також новий контрацептив потрібен, якщо одну іграшку використовують різні партнери.

Захист для орального сексу

Герпес, гонорея, гепатит і ВІЛ передаються під час орального сексу. Щоб уникнути зараження, необхідно застосовувати презервативи або латексні серветки. Їх можна придбати у секс-шопі або зробити самостійно, розрізавши презерватив.

Як зняти презерватив?

Знімати презерватив потрібно швидко. Одразу після еякуляції, поки пеніс ще ерегований, слід стягнути контрацептив, притримуючи його біля кільця основи.

Жіночий презерватив варто знімати лежачи. Потрібно закрити зовнішнє кільце та акуратно витягнути виріб. Викидайте кондом у сміттєве відро, а не в унітаз, щоб не пошкодити каналізацію.

Що робити, якщо презерватив порвався?

Після сексу перевірте цілісність презервативу. Якщо презерватив порвався або зісковзнув, використайте екстрену контрацепцію та зверніться до лікаря за профілактикою від ВІЛу. Діяти потрібно дуже швидко.

Презерватив — не прояв недовіри, а безпека для здоров’я та життя партнерів. Слід використовувати лише ті засоби контрацепції, ефективність яких доведена науково.

Джерело: onclinic.ua