Останнім часом в світі відзначається тенденція до зростання захворюваності на герпес.  Зокрема, генітальний герпес — одна з найбільш поширених інфекцій, що передаються статевим шляхом. Також на сьогодні герпес при ВІЛ є досить поширеним поєднанням двох вірусних хвороб. Ослаблення імунної системи, викликане ВІЛ, — плідний ґрунт для розвитку герпесу.

Потрапивши в організм людини, вірус герпесу живе там протягом усього її життя та не дає про себе знати. Але будь-який збій в імунній системі включає цьому вірусу зелене світло, і він починає діяти. Серед ускладнень, які може викликати герпес, — є його особливість вражати оболонку головного мозку. Такий вірус гине при високих температурах (вище 50 ° С) і може існувати при низьких.

У випадку з ВІЛ-інфекцією герпес починає часто рецидивувати, оскільки «відчуває» себе максимально комфортно в ослабленому організмі. При цьому його прояви стають важчими, тривають набагато довше, ніж при звичайному перебігу захворювання.

Якщо є випадки загострення герпетичної інфекції, що тривають довше місяця, слід здати аналіз на ВІЛ. Також треба знати, що у людини з герпесом є більше шансів захворіти на ВІЛ, ніж у людей, в яких ніколи не було герпетичних висипів.

Які ознаки герпесу при ВІЛ?

У людей з позитивним статусом ВІЛ герпес відрізняється злоякісним перебігом, симптоми носять більш виражений характер:

  • захворювання постійно рецидивує (1-2 рази в 3 місяці);
  • вірусна інфекція вражає більш глибокі шари шкіри та слизових оболонок. Як правило, під час рецидивів страждає слизова ротової порожнини, статеві органи, у чоловіків нетрадиційної сексуальної орієнтації — перианальна область, також часто з’являється герпес на губах;
  • на місці пошкодження утворюються виразки та ерозії, деякі ділянки шкіри починають відмирати.

Ці симптоми супроводжуються сильним больовим синдромом. Якщо подібний стан спостерігається більше 3 місяців, це вірна ознака наявності ВІЛ. Зазвичай в цьому випадку недуга також супроводжується збільшенням лімфатичних вузлів.