Як зміцнити імунітет: 4 прості поради
1 березня весь світ відзначає Всесвітній день імунітету. З цієї нагоди ми підготували чотири основні поради як укріпити імунітет та додати організму життєвих сил.
- Більше рухайтесь! Під час занять спортом, пробіжок, або просто прогулянки парком розширюються судини та значно поліпшується кровообіг. Не треба бути спортсменом, щоб відчувати себе здоровою людиною. Достатньо 30-40 хвилин в день відвести для занять фізкультурою. Поліпшиться не лише самопочуття, а й настрій.
- Загартовуйтеся, але не перемерзайте! Перемерзання призводить до звуження судин, що в свою чергу зменшує постачання в організм необхідних елементів та антитіл. За таких умов слабшає імунітет. Внаслідок цього, при потраплянні в організм вірусу, людина починає хворіти. Але це не означає, що варто ховатися вдома всю зиму або, навпаки, стрибати в ополонку. В усьому треба дотримуватися золотої середини. Почніть з контрастного душу — це найкращий спосіб зміцнити судини та імунітет.
- Харчуйтеся регулярно та збалансовано! В раціоні обов’язково мають бути свіжі овочі та фрукти. Вирощуйте на підвіконні свіжу зелень. В раціоні обов’язково мають бути риба та кисломолочні продукти. Також важливо пити чаї, настояні на травах. Не менш важливо вживати необхідну кількість чистої питної води. Доросла людина втрачає в середньому від 1,5 до 2 літрів води в день за рахунок дихання, травлення та потовиділення — навіть тоді, коли не рухається. І цю втрату необхідно поповнювати, щоб уникнути зневоднення. Здоровій дорослій людині потрібно близько 35 мл води в день на кілограм маси тіла. Для людини вагою 50 кг необхідно — 1,7 л, 60 кг — 2,1 л, 70 кг — 2,4 л, 80 кг — 2,8 л води щодня. Основне правило: чим більше вага, тим більше води потрібно вживати.
- Спіть не менше 8 годин! Повноцінний сон просто необхідний для гарного самопочуття. Щоб міцно заснути та спати до самого ранку рекомендується:
-
-
- підтримувати температуру в спальні не більше +18 °C;
- за годину до сну треба прийняти душ або ванну;
- не пити каву після обіду та відмовитися від їжі перед сном;
- 30 хвилин перед сном провести без ґаджетів.
-