Фото: Vanessa Ray з Pexels

1 березня весь світ відзначає Всесвітній день імунітету. З цієї нагоди ми підготували чотири основні поради як укріпити імунітет та додати організму життєвих сил.

 1. Більше рухайтесь! Під час занять спортом, пробіжок, або просто прогулянки парком розширюються судини та значно поліпшується кровообіг. Не треба бути спортсменом, щоб відчувати себе здоровою людиною. Достатньо 30-40 хвилин в день відвести для занять фізкультурою. Поліпшиться не лише самопочуття, а й настрій.
 2. Загартовуйтеся, але не перемерзайте! Перемерзання призводить до звуження судин, що в свою чергу зменшує постачання в організм необхідних елементів та антитіл. За таких умов слабшає імунітет. Внаслідок цього, при потраплянні в організм вірусу, людина починає хворіти. Але це не означає, що варто ховатися вдома всю зиму або, навпаки, стрибати в ополонку. В усьому треба дотримуватися золотої середини. Почніть з контрастного душу — це найкращий спосіб зміцнити судини та імунітет.
 3. Харчуйтеся регулярно та збалансовано! В раціоні обов’язково мають бути свіжі овочі та фрукти. Вирощуйте на підвіконні свіжу зелень. В раціоні обов’язково мають бути риба та кисломолочні продукти. Також важливо пити чаї, настояні на травах. Не менш важливо вживати необхідну кількість чистої питної води. Доросла людина втрачає в середньому від 1,5 до 2 літрів води в день за рахунок дихання, травлення та потовиділення — навіть тоді, коли не рухається. І цю втрату необхідно поповнювати, щоб уникнути зневоднення. Здоровій дорослій людині потрібно близько 35 мл води в день на кілограм маси тіла. Для людини вагою 50 кг необхідно — 1,7 л, 60 кг — 2,1 л, 70 кг — 2,4 л, 80 кг — 2,8 л води щодня. Основне правило: чим більше вага, тим більше води потрібно вживати.
 4. Спіть не менше 8 годин! Повноцінний сон просто необхідний для гарного самопочуття. Щоб міцно заснути та спати до самого ранку рекомендується:
   • підтримувати температуру в спальні не більше +18 °C;
   • за годину до сну треба прийняти душ або ванну;
   • не пити каву після обіду та відмовитися від їжі перед сном;
   • 30 хвилин перед сном провести без ґаджетів.