Життя дискордантних пар: важливо довіряти партнеру

Пари, в яких один з партнерів ВІЛ-позитивний, а інший — ВІЛ-негативний, називають дискордантними. Багато проблем, з якими стикаються «звичайні» пари, у дискордантних стосунках набувають особливого загострення.

Багато дискордантних пар відчувають себе самотніми та ізольованими від інших людей. Вони занадто часто стикаються з нерозумінням з боку друзів, сім’ї і суспільства в цілому. Потрібно пам’ятати, що такі пари надзвичайно потребують підтримки. А їхній життєвий досвід має велику цінність для оточуючих.

Одна з головних проблем, які заважають ефективному спілкуванню у такій парі, — це страх втратити кохану людину. Існують й інші непрості питання: перспективи спільного майбутнього та відносини із зовнішнім світом. Нерідко партнери уникають розмов на ці теми.

Для багатьох дискордантних пар найбільш проблематичними є інтимні питання. Деякі пари не користуються презервативами. Вони вважають, що презервативи заважають отримувати задоволення від сексу, хоч і наявність ВІЛ-інфекції у партнера не дає відчути справжню близькість. Але це смертельна небезпека: необхідно знайти способи отримувати задоволення від сексу, уникаючи при цьому ризику передачі ВІЛ!

Ось кілька конкретних рекомендацій, які допоможуть партнерам з різним ВІЛ-статусом насолоджуватися близькістю без ризику для здоров’я:

  1. Одразу обговорюйте всі питання, які вас турбують

Говорити, говорити і ще раз говорити один одному про найважливіше, про те, що має особливе значення у вашому житті. Це – фундамент інтимної близькості. Говоріть про те, що для вас означає справжнє кохання. Вирішіть, як насолодитися сексом, не піддаючи партнера ризику.

Не бійтеся говорити про ВІЛ-інфекцію. Поділіться своїми страхами і тривогами щодо передачі вірусу. Обговоріть, що станеться, якщо «негативний» партнер все-таки заразиться. Як кожен з вас буде себе при цьому почувати? Кому ви зможете про це розповісти? Старайся говорити на такі теми з партнером якомога відвертіше.

  1. Ніколи не забувайте про захист

Зробіть презерватив частиною свого життя. Виробіть звичку використовувати ці гумові вироби щоразу, коли ви вступаєте в інтимні стосунки. Нехай презерватив буде для вас символом любові, довіри і безпеки. Дайте волю фантазії і перетворіть використання презерватива на сексуальну гру.

  1. Шукайте підтримки

У разі необхідності підтримуйте стосунки з парами, які перебувають у такій самій ситуації. Усвідомте, що ви не самотні, і є люди, які можуть вас зрозуміти. Знайдіть підтримку у друзів та близьких. Розкриття статусу може бути ще однією проблемою, особливо, якщо позитивний партнер хоче комусь відкритися, а його коханий категорично проти цього. У цьому випадку діє одне жорстке правило: розкривати чи ні свій статус вирішує тільки сам інфікований, якщо, звичайно, справа не стосується медичної необхідності.

Наприклад, бажаючи розповісти своїм рідним про статус коханої людини, тобі не слід йти наперекір його бажанню, якщо він проти. Це тільки його рішення. Навіть коли ти впевнений, що нічого страшного не станеться, якщо близький друг дізнається про статус твого партнера. Тільки твій коханий має право розкритися фахівцеві, який може забезпечити йому повну конфіденційність. Ти можеш вважати це параноєю, сперечатися й запевняти в зворотному, але його бажання – це закон.

  1. Не приховуйте стан свого здоров’я один від одного

Деякі ВІЛ-негативні партнери скаржаться на те, що кохані не беруть їх зі собою, коли йдуть до лікаря або не розповідають про свій імунний статус. Тим часом «позитивним» починає здаватися, що їхні партнери дуже наполегливі.

Це видається банальним, але спілкування й обговорення цих проблем – це ключ до їхнього вирішення. Негативному партнеру важливо пам’ятати про ще одну річ, яка стає невід’ємною частиною життя з ВІЛ, і в той же час, постійним нагадуванням про сам вірус: прийом антиретровірусної терапії. Обов’язково слідкуй за тим, аби твій партнер приймав її чітко за розкладом.

  1. Обов’язково тестуйтеся разом

ВООЗ рекомендує парам проходити ВІЛ-тестування та консультування разом. Це означає, що обидва партнери отримують свої результати й повідомляють один одному свій статус. Це вже буденна практика у розвинених країнах, якої досі чомусь бояться в Україні.

Джерело gettest.com.ua

Поділитися посиланням, вибрати спосіб!